Zabawy andrzejkowe dla dzieci
Andrzejki

Zabawy andrzejkowe dla dzieci

27 listopada 2017

W tym roku planujesz imprezę andrzejkową ze swoim dzieckiem? Zabawy andrzejkowe dla dzieci, które przedstawiamy w tym wpisie mogą Cię zainspirować do zaplanowania wspólnego czasu wolnego i pozwolą Ci stworzyć niesamowity wieczór dla całej Twojej rodziny.

Poznaj najciekawsze zabawy andrzejkowe

Jeśli należysz do tych rodziców, którzy tegoroczne Andrzejki planują spędzić ze swoimi dziećmi to nie martw się – mamy dla Ciebie wiele fantastycznych zabaw i wróżb, które możesz wykorzystać razem ze swoim dzieckiem. Jesteś ciekawa jak zaplanować Wasz wspólny czas? Oto kilka inspiracji do wykorzystania.

Wspólnymi siłami możecie przygotować pyszne ciasteczka, a do środka włożyć wróżby spisane na papierowych kartkach lub zrobić dla siebie zadania do wykonania. To nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności w kuchni, ale również świetna zabawa dla Twojego maluszka.

Dla równowagi możesz także skusić się na przygotowanie niezwykłej zabawy ruchowej. To doskonała zabawa, jeśli zapraszasz na Andrzejki też przyjaciół swojego dziecka i ich rodziców. Do tej zabawy potrzebujesz pojemnego worka, do którego należy wrzucić kilka rzeczy charakterystycznych dla wybranych zawodów. Twoje dziecko losuje wybrany przedmiot, a następnie stara się wyjaśnić innym dzieciom do czego może służyć. Zadaniem jego przyjaciół jest odgadnięcie wybranego zawodu.

Kolejną, bardzo popularną zabawą dla dzieci jest poznanie imienia swojej drugiej połówki. Do tej zabawy potrzebujesz kilku karteczek, dwóch kapeluszy (męskiego i damskiego), a także soku z cytryny, świeczki i wykałaczki. Na karteczkach napisz imiona uczestników zabawy za pomocą soku z cytryny tak, aby cytrynowy atrament był niewidoczny. Po losowaniu z kapeluszy każde dziecko musi odczytać nad płomieniem świecy imię swojej wybranki lub przyszłego męża. Taka mała zabawa matrymonialna to świetny sposób na przełamanie lodów u nieśmiałych maluchów.

Dodatkowe zabawy andrzejkowe dla dzieci

Dzieci bardzo lubią też bardzo popularny andrzejkowy zwyczaj, czyli zabawę w lanie wosku przez dziurkę od klucza. W ten sposób może powstać dowolna ilość wróżb, których interpretacja to niezłe pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Podobnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się zabawa z wykorzystaniem obuwia. Wystarczy wszystkie buty dzieci ułożyć w jednym rządku. Ten, który jako pierwszy dotknie progu drzwi symbolizuje spełnienie wszystkich marzeń tego dziecka do którego bucik należy.

Co jeszcze? Zabawy andrzejkowe dla dzieci z wykorzystaniem ciasta, a właściwie jego okruszków to również niesamowite doświadczenie dla małych uczestników imprezy andrzejkowej. Zabawa polega na zjedzeniu ciasta, ale bez dotykania go dłońmi. Ponadto okruszki, które zostaną na talerzykach symbolizują przyszłość dziecka, dlatego warto się im nieco przyjrzeć, aby zinterpretować ich kształt.

Znacie jakieś wróżby na andrzejki dla dzieci? Śmiało, podzielcie się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *