wróżby na andrzejki
Andrzejki

Wróżby na Andrzejki, które warto znać

24 listopada 2017

Planujesz zorganizować swoje własne Andrzejki? Nie możesz przegapić tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Oto najpopularniejsze wróżby na Andrzejki, które uprzyjemnią Twoim gościom czas spędzony na imprezie i sprawią, że będą się bardzo dobrze bawić!

Najpopularniejsze wróżby na Andrzejki – poznaj je i zorganizuj swoją imprezę!

Nie ulega wątpliwościom, że jedną z najpopularniejszych atrakcji andrzejkowych jest lanie wosku przez dziurkę od klucza. Dzięki tej zabawie każdy z uczestników może w pewien sposób otrzymać wskazówkę co do swojej przyszłości. Wystarczy mieć kilka świeczek w zanadrzu, aby przygotować wosk, miskę zimnej wody i duży klucz, przez który zostanie przelany wosk. Następnie na tle ściany wystarczy sprawdzać kształty swoich wróżb tak, aby móc je w dowolny sposób zinterpretować. Taka zabawa na pewno spodoba się każdemu niezależnie od wieku, dlatego warto się o niej przekonać.

Inną wersją tej zabawy jest ta z użyciem kartki papieru i farb. Wystarczy wylać na kartkę papieru trochę farby, aby zinterpretować kształt wróżby. Takie wróżby na Andrzejki na pewno spodobają się gościom, którzy lubią nieoczywiste zabawy.

Ciekawą wróżbą, która jest jednak mało znana jest ta z udziałem szpilek w roli głównej (i nie chodzi o damskie obuwie!). Do jednej filiżanki wystarczy wrzucić ok. 13 sztuk szpilek, a następnie wszystkie wysypać na płaską powierzchnię. Wysypane szpilki muszą ułożyć się w jedną literę tak, aby możliwe było odczytanie znaczenia wróżby. Na potrzeby tej wróżby przyjmuje się, że każda z liter ma związek z określonym wydarzeniem w przyszłości: Litera A oznacza podróż, przeprowadzkę lub przygodę; E – oznacza pomyślność; H to szczęście w miłości; K – sukcesy zawodowe, naukowe lub prywatne; L – przestroga; M – oznacza korzystną propozycję nie do odrzucenia; N – oznacza szczęście; T – przyjaciół i dobre towarzystwo; W – przestroga przed osobami w Twoim otoczeniu; V – informacja o tym, że ktoś może chcieć skorzystać z Twojej dobroci; X – pomyślność.

Jeśli planujesz urządzić Andrzejki w gronie przyjaciół to zdecydowanie warto postawić na następującą zabawę. Polega ona na tym, że każdy z uczestników otrzymuje rurkę, patyczek lub zapałkę. Wszystkie patyczki przyjaciół muszą znaleźć się w misce z wodą. Te, które połączą się jako pierwsze wskazują na sympatię właścicieli. Tego rodzaju wróżby na Andrzejki to doskonały sposób na to, aby ożywić imprezę i jednocześnie poznać nowe osoby.

A Wy? Macie jakieś ciekawe wróżby do polecenia na andrzejkowy wieczór? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *