Jak w innych krajach obchodzony jest karnawał?
Karnawał

Jak w innych krajach obchodzony jest karnawał?

21 stycznia 2018

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak w innych krajach obchodzony jest karnawał? U nas się dowiecie! Wiemy w jaki sposób świętują Polacy, Niemcy, Włosi, Grecy, Francuzi!

Jak Polacy świętują karnawał?

Karnawał na całym świecie obchodzony jest bardzo hucznie w terminie od 6 stycznia do 13 lutego. Świętujemy zwykle organizując imprezy przebierane, różnego rodzaju maskarady uliczne z wykorzystaniem fajerwerków i zimnych ogni. Warto zwrócić uwagę na bogato zdobione kostiumy, które mają na celu nie tylko cieszenie oczu, ale również świadczą o dobrym guście swoich właścicieli. Jak karnawał obchodzą Polacy, a jak jest on świętowany w innych państwach?

Polacy świętują karnawał zwykle uczęszczając na rozmaite bale, potańcówki lub organizując własne imprezy z wykorzystaniem najmodniejszych przebrań. W dawnych czasach Polacy organizowali kuligi, które były połączone z ogniskami, następnie piekli mięso w przyprawach i organizowali uczty, aby zebrać okolicznych mieszkańców i wspólnie biesiadować. Tak właśnie obchodzony karnawał zapoczątkował nowe tradycje, które nadal są kontynuowane. Karnawał rozpoczynał się od dnia Trzech Króli, a kończył wtedy, gdy zaczynał Wielki Post. Wszelkie imprezy pieczołowicie planowano, podobnie jak zapisy na kuligi, które organizowano. Aktualnie Polacy wolą świętować karnawał w gronie bliskich przyjaciół i znajomych w domu, klubach lub teatrach, restauracjach.

Jak w innych krajach obchodzony jest karnawał?

Wenecja to miejsce idealne na świętowanie hucznie karnawału, ponieważ Wenecja jest miastem, które symbolizuje karnawał. Na chodnikach można obejrzeć resztki rozrzuconego konfetti, a ulice pełne są barwnych strojów, które nierzadko są szyte samodzielnie przez mieszkańców tego pięknego miasteczka. Gdzieniegdzie dostrzec można rozmaitą ilość ogłoszeń o zabawach karnawałowych, a także bogato zdobione, przepiękne maski. Co ciekawe, to właśnie tutaj, w Wenecji maski można kupić przez cały rok, ponieważ są one świetną pamiątką turystyczną. W Wenecji okres karnawału trwa aż do 21 lutego.

Francuzi obchodzą karnawał równie hucznie jak mieszkańcy Wenecji. Przede wszystkim nie brakuje tu balu przebierańców, imprez ulicznych, maskarad oraz wyjątkowych kostiumów, które cieszą oczy wielu gapiów. Nicea to miasto, w którym zdecydowanie najhuczniej obchodzony jest karnawał. To właśnie tu organizowane są tzw. bitwy na kwiaty z udziałem wielobarwnego rydwanu.

Niemcy przygotowują się bardzo długo do karnawału, ponieważ zaczynają już od listopada. To właśnie jest czas na dokładne przemyślenie strojów, zaplanowanie organizowanych imprez. Najbardziej popularne świętowanie obejmuje region Nadrenii i Westfalii. To tutaj Niemcy mają swoją tradycję, czyli cięcie męskich krawatów przez kobiety, które noszą tzw. nożyce. Mniejsze miasteczka pełne są kolorów, dlatego w okresie karnawału nie brakuje turystów.

A jak Grecy podchodzą do karnawału? To tu znajdziemy bardzo dużą ilość parad na ulicach, do których w każdej chwili możemy dołączyć, aby rozpocząć karnawałowe świętowanie. Dodatkową atrakcją są specjalne powozy, które przypominają o dawnych tradycjach karnawałowych.


A Wy? Jak obchodzicie karnawał? Jeśli nie macie swojego przebrania zapraszamy do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *