Jak pisac list do swiętego Mikołaja
Boże Narodzenie

Jak pisać list do świętego Mikołaja?

10 grudnia 2018

Zastanawiasz się, jak pisać list do świętego Mikołaja i czy dzieci powinny go napisać? W naszym wpisie znajdziesz kilka inspiracji i wskazówek, które pomogą Twojemu dziecku napisać list do świętego Mikołaja.

Jak pisać list do świętego Mikołaja?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że każde dziecko powinno postarać się o stworzenie samodzielnego listu do świętego Mikołaja. To nie tylko bardzo dobry sposób na trening ręcznego pisania, ale również mnóstwo zabawy. Jeśli jesteś rodzicem i chcesz, aby pisanie listów do świętego Mikołaja stało się waszą rodzinną tradycją świąteczną, to zdecydowanie warto wesprzeć dziecko w tym zakresie. Jak? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Wystarczy opowiedzieć dziecku o tym, że święty Mikołaj jest bardzo zajęty w czasie świąt, bo odwiedza wiele domów i dzieci, a list ze sprecyzowanymi prezentowymi potrzebami dziecka, ułatwi mu zadanie i pomoże zaoszczędzić czas.

Wykorzystaj moc świątecznej opowieści

Dzieci (szczególnie małe) uwielbiają opowieści o życiu świętego Mikołaja, o tym, w jaki sposób pracuje, jak rozdaje dzieciom prezenty, dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie przedstawienie historii świętego Mikołaja i opowieści o jego codzienności jeszcze przed stworzeniem listu.

Ponadto jako rodzic możesz również wykorzystać moc świątecznych opowieści, aby nieco przybliżyć dziecku życie świętego Mikołaja i jednocześnie przygotować dziecko do tego, aby lepiej poznało świąteczne zwyczaje. Niech pisanie listu stanie się nie tylko nauką, ale i szansą do wspólnej zabawy oraz wyjątkowym, świątecznym rytuałem.

Ponadto święty Mikołaj lubi wiedzieć jakie prezenty chcą dostawać dzieci, a konkretna lista prezentów pozwala mu lepiej przygotować się do odwiedzin. W związku z tym należy powiedzieć dziecku, że święty Mikołaj potrzebuje specjalnego listu.

List powinien być napisany w formie grzecznościowej prośby i może zaczynać się od słów: „Kochany świąteczny Mikołaju…”.

Jeśli jesteś rodzicem, który chce zmotywować swoje dziecko do napisania takiego listu, to możesz udzielić kilku rad jak napisać list do świętego Mikołaja, ale nie pisz listu za dziecko! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *